Meer dan 80% van alle boetes die in Nederland worden opgelegd zijn boetes voor te hard rijden. Tegen deze boetes bezwaar maken is zeker niet kansloos. De overheid maakt van de volgende middelen gebruik om uw snelheid te controleren en als u 3 km harder rijd dan is toegestaan, u een boete op te leggen:
Een rechtswinkel werkt meestal met studenten. Deze studenten zijn in opleiding tot jurist of advocaat. Zij helpen rechtzoekenden met simpele juridische kwesties zoals onterechte verkeersboetes. Het heeft geen zin om via Eersterechtshulp.nl een (pro deo) advocaat te raadplegen, omdat (pro deo) advocaten zich niet bezig houden met verkeersboetes. U kunt het bezwaar ook zelf indienen op de manier die is aangegeven op de verkeersboete. Wij adviseren u echter om u hierbij gratis te laten helpen door een student in opleiding bij een rechtswinkel. Zij hebben veel ervaring met het aanvechten van boetes en dit vergroot uw kans op een succesvol resultaat.
Van der Leer Strafrecht
Kennemerstraatweg 107B
1814 GE Alkmaar
Beëdigd in 2009
Duin Strafrechtadvocatuur
Oosterweezenstraat 6M
1823 CN Alkmaar
Beëdigd in 2015
Verdonk Advocaten
K.R. Poststraat 80
8441 ER Heerenveen
Beëdigd in 2023
FTW Advocaten
Lagedijk 64 a
1541 KC Zaandam
Beëdigd in 2005
Noordanus Advocatuur
Middenweg 22
8232 JT Lelystad
Beëdigd in 2016
Leijendekker & Nederveen Advocaten
Dijkstraat 3
3961 AA Wijk bij Duurstede
Beëdigd in 1988
Veenstra & Wallinga Advocaten
Heresingel 4
9711 ES Groningen
Beëdigd in 2014
Veenstra & Wallinga Advocaten
Oostergrachtswal 47
8921 AB Leeuwarden
Beëdigd in 2014
Bounce Advocatuur
Saturnusstraat 60
2516 AH Den Haag
Beëdigd in 2014
HRE Advocaten
Sarphatistraat 370
1018 GW Amsterdam
Beëdigd in 1993
Ik heb onlangs een boete ontvangen, doordat ik bij een trajectcontrole te hard zou hebben gereden. Nu twijfel ik of dat het geval was. Kan ik bezwaar maken?
In de basis kunt u bij iedere boete die u krijgt voor te hard rijden bezwaar maken; u dient uw bezwaar online in via deze website. Houd er rekening mee, dat een bezwaar bij een trajectcontrole of bijvoorbeeld lusmeting in veel gevallen geen effect heeft. Het is nauwelijks aan te tonen dat de trajectcontrole het verkeerd had en u zich aan de geldende snelheidsregels hield. Anders is het, wanneer u een boete krijgt na het gebruik van niet gekeurde meetapparatuur door de verkeerspolitie.